VDR 6010

Tantra koolkondi on väga palju erinevaid ning mõned neist on üksteisele vastukäivaid.

Meie aluseks

Kašmiiri šivaism ja šaktistlik tantra (aktiivse naisprintsiibi austamine) ja kaula tantra

Meile olulised pärimused

Vijnana Bhairava tantra, Yoni kultused (yoni tantra, kamakhja tantra jt)

Meie eesmärk

Ühinemine lõpliku reaalsusega. Enese ürgalgse loomusega, mees- ja naisalge ühendamine nii enda sisemuses kui ka ennast ümbritsevas.

Meie suundumused

  • Tasakaal vaimse, hingelise (emotsionaalse) ja füüsilise vahel. Kõik kolm külge peavad realiseeruma, muidu pole areng täisväärtuslik. Mees ja naisalge ühtesulamine. Kui vaimne nägemus või kirjeldus ei teostu ega tõestu füüsilisel kujul, jääb ta tühipaljaks jutuks või pilvedes hõljumiseks.
  • Vaimsuse edasiminek on vaid siis reaalne, kui ta teostub ka füüsilisel kujul
  • Seks, kui kõige loomulikum ligipääs võimsatele energiatele

Kasutame palju väe suurendamise ja eluea pikendamise perioode, mille kestel toimub terviklik sisemine puhastumine, intensiivne seksuaaleneriga kogumine, spetsiaalsed massaažid ja lõdvestustehnikad ürgelementidele. Lisaks veel ravimtaimede, eeterlike õlide jt rakendamine, meditatsioonid looduskeskonnas, töö nii pimeduse kui valgusega. Toimub veel pimeda ruumi meditatsioon, kus viibime igal aastal vähemalt korra seitse või rohkem päeva pimedas maa all, kohtumaks oma meeltega ja maailma algsete elementidega vaikuse ja pimedusega, tantristlikus suhtes minnakse sinna pimedasse ruumi ka kahekesi koos, luues ühtset voogu.

Teeme tantristlikke rituaale, kus on ühendatud seksuaalsus, vaimsus ja hinge sulamine. Teeme palju tulerituaali, yoni mudra ehk naise austamist, bhudda šhuddi, tšod.

Me ei suru oma tunge ja vajadusi võimalusel alla. Alati teeme ja valime, julgeme öelda välja oma seisukohti.

Meil käib loomulik põhimõte, kui sa midagi vajad, siis väljenda seda selgelt ja otse.

Peame oluliseks joogatehnilist oskust - kehaline pehmus, sitkus, lõdvestus. Arendame väga aeglast hingamist (mõni kord minutis, hinge kinnihoidmisi). Sest muidu ei saa teha keskendumisharjutusi ja meditatsioone. Harjutame ka palju keskendumist ühele objektile. Tantristlikud sisekaemused - konsentratsioon, koos intensiivse emotsionaalse laetusega.

Erinevad väe kogumise tehnikad

Aghorad, hirmude ületamised, tsigun, kundalini jooga vormid, mahukas töö kirjandusega, erinevad loovad tehnikad, loomaks uusi praktikaid, palju katsetamisi iseenda peal. Vaimne iseseisvus. olulisel kohal on üksiolek igas päevas, vaikus, vajadus vähe suhelda, rahu, lummus. Palju kasutame ka keha puhastamise tehnikaid - nälg, liikumine. Väga olulisel kohal on kõik füüsilised harjutused.

Seksuaalsus

Naine kui tuline, algatav jõud. Naiste tantristlik bisekuaalsus, meeste heteroseksuaalsuse väljundid, harjutused. Erinevad Kaula tüüpi tehnikad, mitmele inimesele korraga häälestus. Meile on loomulik elada Kaulas (mitmekesi koos elamised, rituaalid, ühtsuse otsingud). Ei vastanda meest ja naist, vaid peame seda täiendiks, üks pakub teisele tal puudujäävaid omadusi. Seksuaalsus häälestub naise rahuldamisele - sügavale ühtesulamisele. Tugevdame füüsilist ja vaimset ühtesulamist. Kaks täiendavat seksuaalset perioodi, kuiv ehk vaoshoitud ja märg ehk vabastatud seks (seemnega). Mehe oskus seksuaalsust juhtida, hoida kinni "ohtlikel " aegadel, olles seksuaalvahekorras ja saades naisest rahuldust. Naise harjutused oskust sulatada mehe ja naise orgasmilainet. Emaka sissevõtmise tehnikad, emakaorgasm.

Avame võrdselt musta ja valget jõge. (Padma Aon Prakasha)

Peame oluliseks arendada nii füüsilist seksuaalset tungi, kui ka oskust sügavalt vaimselt ühte sulada. Vajadus igal hetkel kui vaja häälestuda teise ihale.

Meile on tähtis igapäevane rütm alates hommikusest kehaharjutustest, chi kungist, lõpetades õhtuse teejoomise, hingamisharjuste, paarisharjutuste ja joogaga. On erinevaid perioode, kus me tegeleme pikkade praktikatega. Näiteks tao 100 päeva, mida tehes kulub igapäevaselt harjutustele 5 tundi, kaia kalpa lõõgastuse ja elupikendamisega - igapäevaselt kulub umbes 6 tundi, kuni 5 kuud. Tõepoolest meie valik on pigem prakitkad, kui suhtlemine. On olnud perioode, kus keegi on meiega samas rütmis elanud ja kaasa teinud kõike, mida kogeme.

Kõike, mida oleme kogenud oma kehaga, seda oleme sügavalt ka mõistnud ja puudutanud. Meile on omane põhjalikkus ja seda kõiges.

Elu on nauding ja me oleme elus!

Thule ja Erik,
Elanud tantra elustiilis koos 1996 aastast