VDR 6010

Meile on omane tantristlik eluviis, mis on paljutahuline ja hõlmav koostoimimisel inimese sisekeskkonna ja väliskeskkonna vahel. Siia kuuluvad eluenergia austamine, igapäevane enesearendamine ja võimete proovilepanek, püüd vabaneda sisemistest ja välimistest piirangutest. Mõttelaad toetub süvaökoloogiale, teadmiste ja meditatiivsete kogemuste ühendamisele. Me oleme avatud naiselikule väele (seksuaalne loov jõud), me ei suru endas midagi maha ega eita oma soove. Praktiseerime Kašmiiri Šivaismi tehnikaid. See toetub jooga sisekaemusele (dharana). Tegeleme seksuaalsete praktikatega ja aghoraga, sisemiste eneseületustega, rituaalidega. Tantristlik voog koosneb sisemisest vaimsusest ja tunde kestvatest reaalsetest seksuaalvahekordadest, koos tantristlike paarisharjutustega, kus kasutame sisemist voogu.

DSC 4085

Igapäevaelus on koht looduslähedasel toidul, piisaval kehalisel, meelelisel (emotsioonid, vabadusetaju) vaimsel (teadmiste avardumine, elu mõistmine), erinevatel joogasuundadel. Meile meeldib elada eemal tavapärasest sotsiaalsest keskkonnast, olles pimeduses, vaikuses. Ja siis mõnel korral olla nähtaval maailmale.

Me pole otsinud "elusat õpetajat". Elu kogemus näitab, et suur hulk raamatuid, kogetud praktikaid ja looduse stiihiad on kõige paremateks õpetajateks. Selles mõttes võib meid lugeda metsas elavateks intravertideks, kes teavad, mida nad tahavad ja kel pole vaja küsida väljastpoolt vastuseid. Sellegipoolest on meis alati õppimissoov või soov teha koostööd nendega, kellele meeldib meie elukäsitlus. 

Meile on emotsionaalsed energiapuhangud nagu rõõm, heaolu ja nauding sama olulised kui hirm, viha ja kurbus. Ükski emotsioon pole ülearune, kuid neid peab oskama juhtida. Mitte väline maailm ei tekita emotsioone vaid me ise oleme nende loojad. Siin metsade keskel elades oleme loonud oma maailma. Me pole jätnud kohta alistumisele, allasurumisele ja andestamisele. Omas rütmis elades, saab teha valikud ja tuua päeva võimalikult palju elurõõmu ja naudinguid. Kui on vaja end kokku võtta, et teha midagi, mis ei sobi, siis see polegi nii ületamatu.

Oleme oma praktikatel ja kursustel seadnud sisse privaatsuse, kus kogetu jääb sisemusse. Seda ei jäädvustata piltidele ja ei kirjutata üles. Jagamine on oluline, see on vahetu ja vahel ka kirjalik. Meil on aega oodata rituaaliks hetke ja ilma ja meil on aega oodata, kui keegi vajab aega. Oluliseks peame vabadust ja sügavust, vajadust olla lummatud ja avatud naudingutele. Iga hetk on muutumises ja alati saab ise luua "nullpunkte", kus enne seda pole olnud midagi, on vaid käesolev hetk ja vajadus nautida kogu oma keha ja hingega, jagades seda rõõmu, neile, kes mõistavad.