VDR 6010

9.märts (11:00...18:00)

Päeva keskmes on strateegiamäng Chaturanga-male eelkäija, mida mängiti vanas Indias. Chaturanga tähendab india keeles nelja nurka. Vanas pärsias kutsuti Chatrangiks. See on mõtelmismäng, kus malelaua väliskülgedel on veel lisaks 4x16 ruutu. Mängitakse nelja vastasega, nupud sarnaselt malele. Mäng sümboliseerib elu-kes on su liitlased, kes vaenlased, kuidas või kellega sa nö. kokku mängid. Mänguga modeleeriti jutkui võimalikku lahingu käiku. Sageli on reaalsetes sõdades vastaseid rohkem kui kaks, alati on kasu -ja kahjusaajaid. Kõige suurem erinevus aga seisneb mängu olemuses, male on küllalt täpselt määratud - Chatrang aga määramatu. Males võidab strateegiliselt targem mängija, kes ei tee vigu. Chatrangis, aga ei pruugi. Males ennustad ühe vastase käike, siin aga kolme omi. Lisaks nende võimalikku kokkumängu. Võiks öelda, et Chatrangis võidab see, kes näeb ette nii kolme inimese strateegiad, kui ka nende soove ja nõrkusi.1111.jpg

Sarnasus malega:

  • Kuigi mänguväljak on 2 korda suurem, 128 ruutu-on käigud üsna sarnased male kasutajaile.
  • Partii jagunemine avanguks, keskmänguks ja lõppmänguks
  • Kunigat peab iga hinnaga kaitsma.

Erinevus malega

  • Mängitakse 4 vastasega
  • Lipuks saanud etturil on suuremad käiguvõimalused
  • Patiseisu puhul võidakse visata täringut-edukam sai teha kaks käiku järjest

Filosoofiliselt kõrvutati 4 vastast 4 ajavormiga: Minevik (rohelised), Olevik (valged), Tulevik (punased) ja Igavik (sinine).
Neid on seostatud ka Apokalüpsise nelja ratsanikuga. Vana-Pärsia ennustussüsteem-genoskoop (vt. Pavel Globa astroloogia) seostab iga üksikut nuppu kindla esivanemaga seiitsmest põlvkonnast (64 nuppu-64 esivanemat)

Mängida saab korraga 16 inimest, ehk 4 laudkonda. Nendest võitjatest omakorda 1 võidumäng.
Kui sa oled loogiline, natukenegi tead male olemust või oled hea õppija ja strateeg, siis koge hoopis teistmoodi päris mängu olemust. Sa ei tea, millist aega sa kannad-saad sa Igaviku nuppudega mängida või hoopis oled alustaja mängus.

Anna endast teada, saada oma lühikirjedeldus - miks just sina ja seos mängu või malega ja oma kontaktid, lisaks pilt, et sa poleks tulles enam võõras.
Kes tulemas, neile saadan ka lisainfo, kuidas ja mis. Chtrangi mängitakse “tähtsates” riietes.

Päeva jooksul saad mängida kahel korral. Ehk alguses ja lõpp finaalis.

Mängu tasu

Mängu päeva hinnaks on 88 eur.

See sisaldab kogu päeva juhendamist, mängimist,lõuna sööki ja head paremat veel. 

Tahad olla strateeg ja Apokalüptiline müstiline ratsanik, siis tule mängima!

Mängu juhendavad Thule Lee ja Erik Grünberg

Asukoht

Pärnumaa, Lääneranna vald, Selja küla, Leesoja talu